Nabízíme

Tvůrčí pondělky

V Plzeňských panenkách jsme objevily velikou věc. Že v každém člověku jsou jakési skryté kořeny tvořivosti a tak je zaléváme a s potěšením pozorujeme, jak vydávají nejrůznější plody. Když nějaká žena něco umí, tak to může naučit ty druhé. A že toho umíme – malujeme na dřevo, na hedvábí, na textil, na keramiku, pleteme, háčkujeme, šijeme, plstíme, vytváříme šperky nejrůznějšími technikami, quillingujeme, hrajeme si s krásami découpage, vyměňujeme si a zkoušíme recepty zdravé kuchyně, pleteme z pedigu, modelujeme z fima, lepíme mozaiky, navíjíme a zdobíme adventní věnce, vyrábíme ptačí krmítka ze dřeva, no zkrátka, přijďte se přesvědčit. Jste zváni, u nás je veliký stůl a na něm spousta krásného materiálu.

Hravé úterky

Podzimní a zimní programy jazykových úterků doznaly změny. Lektorky jazyků jsou čerstvými maminkami a náleží jim čas odpočinku. S novou situací přinášíme nové nápady. Úterky nabydou podobu hravou – budou se střídat dny s konkrétním zaměřením, například INDIÁNSKÝ DEN, HOUBAŘSKÝ DEN, ale i třeba Burza nápadů, Burza oblečení a stylová návštěva kavárny. Důležitým dnem bude vždy poslední úterý v měsíci s programem POSÍLENÍ RODINY, který si rodiče oblíbili.

Harmonické středy

Harmonické, Hudební, Hloubavé a oHebné, tolik názvů by mohly mít středeční programy v Panenkách. Je to trochu jako kvíz, ale když si dáte tu práci projít středeční nabídku, tak tam všechna velká H objevíte. Harmonie se nedostaví sama od sebe, ale když si najdete čas sami pro sebe, vaší harmonii prospěje čas zpěvu, hudby a rytmu pro malé i pro velké, které objevíte v programech středy. Tanec a kreativita těla patří mezi nejpůvabnější pohyby ženy a i ty u nás ve středeční nabídce najdete.

Pestré čtvrtky

Rodiče, maminky, otcové, babičky, tetičky, děti, vnoučci…čtvrtky patří vám. Vám rodičům, kteří máte rádi své děti a toužíte jim dávat dobré věci. Vám prarodičům, kteří milujete svá vnoučata a jste s nimi rádi každou chvilku. Vám maminkám s dětmi, které přicházíte uprostřed svých mateřských starostí a radostí. Čtvrtky jsou v našem centru určeny těm, kteří touží po poznání tajemství komunikace a mezilidských vztahů či zákonitostí lásky a žízní po tom, co uspokojí touhu po smysluplnosti života. Čtvrteční programy věnované přednáškám a besedám jsou tu právě pro vás a naši moudří lektoři též.

Inspirativní pátky

Inspirace se nedá spoutat. Může nás překvapit na každém kroku, v každém okamžiku, klidně i v pátečních programech Plzeňských panenek. A nemyslíme tím jen inspiraci uměleckou, ale obecněji situaci, v níž se potkáváme se zajímavými lidmi, názory, zkušenostmi, které mohou být inspirací pro náš život. Na své si přijdou věřící rodiče, dále ti, kteří hledají praktické otázky a odpovědi na otázky svého rodičovství, těhotné ženy a nastávající maminky, maminky s nejmenšími děťátky a ti, kteří chtějí načerpat sílu z masáží a nových zkušeností, jak být laskaví sami k sobě. To je možná širší a obecný popis, kdo z vás chce vědět víc, přijďte a vyzkoušejte.

Čas pro rodinu

Spolu a s chutí může být celá rodina právě v Čase pro rodinu. Pravidelně jednou v měsíci v neděli odpoledne připravujeme akce pro celé rodiny. Je tam plno aktivit pro ženy, děti všeho věku a těší nás přítomnost tatínků. Pro muže bývá připravena aspoň jedna kreativní technika, pro všechny pak dobré pohoštění. Na programu nechybí vyrábění, muzicírování, hraní s dětmi, architektonické procházky, kvízy, stačí se jen pro něco nadchnout a společně vyrazit do Panenek, do Luftovy nebo Meditační zahrady, na Biskupství plzeňské nebo na jiné kouzelné místo.

Roudenský 1/4Marathon

Dvakrát za rok běží naši příznivci, nadšenci, otcové, rodiče, ženy, děti i kočárky pro radost i pro své zdraví. Registrace probíhá v areálu oblíbeného stanoviště TJ Union u nekuřáckého hostince se skvělou obsluhou, pivem a běžeckým smažákem s hranolkami. Na startu se občas mihnou i osobnosti jako je Miloš Škorpil, Petr Hruška, a další. Překvapení v podobě bohaté a nevšední tomboly, stejně tak hudebního doprovodu celé akce jsou pravidelnou součástí této krásné a život osvěžující společensko-sportovní akce pro všechny.

Zábavné odpoledne na plachetnicích

Plzeňský rybník Bolevák je sám o sobě přitažlivou letní atrakcí pro Plzeňáky. A nejlákavější je pravděpodobně vždy v červnu. To pořádají Plzeňské panenky spolu s kormidelníky jachetního oddílu TJ Lokomotiva Plzeň krásnou a napínavou akci – zábavné páteční odpoledne na plachetnicích. Přilehlý prostor u rybníka zaplní rodiny s dětmi, které toužebně hledí na kormidelníky, vytahující plachetnice na vodu. Každá rodina drží v ruce číslo, které určuje jejich pořadí v jízdě na plachetnici. Aby čekání nebylo tak dlouhé, mohou čekatelé vyrábět, tiskat, nechat si namalovat obrazy na tváře, vyplňovat kvízy a tajenky, mírně sportovat, to vše do chvíle, než se pro ně uvolní místo na plachetnici. Pozor! Změna větru vyhrazena, když nefouká, tak to prostě nejezdí. A to je příležitost, aby si rodiny koupily pochutinky z kuchyně Plzeňských panenek nebo chutné nápoje z baru kormidelníků.

Nepropásněte tuto akci.

Příměstský tábor

Vyhledávaná a oblíbená akce dětí ve věku od 8 do13 let, která je nedílnou součástí prázdninové nabídky Panenek. Obsah jednotlivých táborů je originální, každý tábor je jiný, lektoři výborní a děti bývají velmi spokojené. A co teprve rodiče. Táborový den začíná v 9:00 a končí v 16:00, kromě atraktivního programu si děti užívají svačinky, skvělé obědy a nejrůznější překvapení. Počet dětí je omezen, tak je dobré už v lednu vyhledat termín Příměstského tábora a hned poslat svou přihlášku na adresu plzenske.panenky@volny.cz. A pak už se můžete vy i vaše dítě těšit na prázdniny.

Spolu a s chutí o prázdninách

V Panenkách již tradičně připravujeme celý červenec programy, které jsou určené rodinám s dětmi. Zejména těm, kteří nemohou z nejrůznějších důvodů odjet z města a zůstávají v Plzni. Aby mohli být spolu a s chutí, tak se vypravují do Plzeňských panenek, kde v přívětivém prostředí tvoří, zpívají, povídají si, ochutnávají bylinkové likéry, vyměňují si cenné zkušenosti, chodí na procházky a těší se tak ze života. Vedle možnosti tvořit je také otevřena herna s krásnými hračkami a knihomilové si mohou vybrat z docela slušné nabídky naší klubové knihovny.

Prázdninové pobyty

Pořádáme obvykle každý druhý rok. Trávíme společně týden v Krušných horách v Perninku, odkud se nám zpravidla nechce ani odjet, jak je nám krásně. Začíná to perfektní kuchyní a výtečným kuchařem, který se o nás stará tak, že odjíždíme s nějakým tím kilem navíc. Tatínkové připravují dobrodružné aktivity, horolezení a střelba jsou oblíbeny u dětí, které sotva stojí až po ty nejstarší účastníky. Tvoření pokrývá takřka celý týden, žádná technika se nevylučuje, záleží na chuti a odolnosti lektorek. Poznáváme krásy místních končin, ve dne i v noci, zejména spaní pod širákem je velkým dobrodružstvím. Pokud se objeví nabídka pobytu na webových stránkách, je dobré se hned rozmyslet a přihlásit se. Kdo zaváhá, už se nedostane.

Ahoj po prázdninách

Zkušenost ukazuje, že prázdniny jsou pryč rychleji než začaly. Tak jsme vymyslely, jak si je užít o den navíc. V příjemném zahradním prostředí doudlevecké hospůdky U Pechtů druhou neděli v září každoročně pořádáme takové prázdninové odpoledne, doprovázené ochutnáváním a konzumováním dobrot z kuchyně Panenek a nápoji z místní hospůdky. Přilehlá zahrada se stoly a posezením přímo zve k připravenému vyrábění, soutěžení a hraní rodičů, dětí, náhodných výletníků, kolařů a všech, kteří toto odpoledne do hospůdky zavítají. Jediné, co akci může zhatit, je přívalový déšť – i to už jsme jednou také zažili.

Rekolekce

Rekolekce jsou formou duchovní formace. Jejich účelem je dojít prostřednictvím ztišení, meditace a modliteb k prohloubení duchovního života jedince. Pravidelně nabízíme na jaře (březen, duben) a na podzim (listopad) možnost vyjet na krásné místo v Krušných horách, do ticha a tepla, abychom jako ženy, maminky, manželky odložily na chvíli své každodenní starosti a spočinuly v blízkosti Boží tváře, v Jeho lásce. K tomu nám pomáhají promluvy doprovázejících – kněze a pastoračního asistenta, mše svaté, noční adorace a prostor vlastního ticha a osobní modlitby.

Individuální poradenství

Z vlastní zkušenosti víme, že společenství druhých mívá hojivé účinky, pokud se v něm cítíme dobře a bezpečně. V životě je ale mnoho chvil a událostí, které jsou obtížné a které nás často vedou do osamělosti a strádání. Není dobré, aby člověk zůstal sám, a pokud se nad něčím trápí, nebo chce řešit své vztahy a okolnosti odpovědně, pak jsou tu lidé moudří a povolaní, kteří nám naslouchají a na obtížných životních úsecích nás doprovázejí. V Panenkách jsme pro vás proto připravili možnost vyhledat podporu a doprovázení, které nabídne pomoc při řešení těžkostí. Nebojte se tuto nabídku využít. Děje se tak diskrétně a ve vzájemné důvěře. Máte-li zájem o podrobnější informace či přímo o schůzku, kontaktujte nás:

mobil 777 025 312,

mail plzenske.panenky@volny.cz

Knihovna

Knihovna se nachází v našem centru, konkrétně v herně, kde jedna celá stěna patří rozmanitým titulům. Pokud vás zajímají vztahová a rodičovská témata, tvoření, duchovní literatura či hudba, poslech kazet a CD, tak to vše můžete u nás najít. Stačí, když využijete čas při návštěvě některého z našich programů nebo se zastavíte při procházce městem. Půjčovací doba je velmi pružná, je možné si výpůjčku prodloužit i na rok.

Mateřské centrum Plzeňské panenky